Kurumsal

Tarihçe

Yeşil Otomotiv 2000 yılında Mustafa Yeşil tarafından kurulmuştur. Otomotik cam kriko sistemlerinin yedek parça imalatı üzerine işine başlayan mustafa bey geçen 10 yıllık süre zarfında her zaman yeniliklere ve gelişen teknojilere önem gösterip yeşil otomotivi sektöründe sayılı firmalar arasına getirmiştir. Halen yeniliklerine devam eden yeşil otomotiv 500′den fazla ürün imalatı ile sektörünün öncü kuruluşları arasındadır.

Misyonumuz

1. Müşteri ve çalışan memnuniyetini birlikte ve ayrılmaz bir bütün olarak ana iş prensibi olarak görmek.

2. Müşterilerinin gözünde güvenilirliğe sahip,dürüst ve meslek ilkelerini ön planda tutan, amatör bir ruha sahip eğitimli ve profosyonel satış ve satış sonrası ekibi ile daima yenilikçi ve farklılık arz eden bir çalışma prensibini ön planda  tutmak.

3. Şirket kaynaklarını efektif kullanarak karlılığı her çeyrek dönemde bir önceki dönem istatistiklerinin üzerine çıkartmak üzere planlıçalışmayı sağlamak.

4. Topluma ve çevreye karşı sosyal sorumluluklarının bilincinde olarak toplumsal projeler yapmak veya yapılmış projelere katkıda bulunmak.

5. Satış ve satış sonrası hizmetlerin yerine getirilmesinde teknolojiyi sürekli takip eden, mevcut durumla yetinmeyen, gelişimci yenilikçi ve farkedilir proje ve usuller geliştirerek şirketin rekabet gücünü artırmak .

Vizyonumuz

Yedek parça sektöründe güven duyulan ve tercih edilen bir firma olmak.

Müşteri ihtiyaçlarını gözönüne alarak ticari ve binek araçlara yeni çözümler oluşturmak, Sektörünün en büyüğü olmak ve bu konuda yerel ve global pazarda tanınan bir marka olmak.

En iyi olmaktan anladığımız; çözüm ortakları, müşteriler, ve çalışanların memnuniyeti sağlanmış ve onlar tarafından tercih edilen, çevresine duyarlı ve referans olarak gösterilen bir şirket olmak. Müşterilerin memnun olmasını ve bizi tercih etmelerini sağlamak için; Yenilikçi, Rekabetçi, Hızlı ve ulaşılabilir olmak.

Çözüm ortaklarımızın memnun olmasını sağlamak için; Büyük, Güçlü ve karlı olmak. Çalışanların memnuniyeti ve bizi tercih etmeleri için; Güven duyulan, Huzurlu, Adil ekonomik ve sosyal haklar veren, Kariyer gelişimine ve öğrenmeye imkan sağlayan ve çağdaş bir çalışma ortamı yaratan bir şirket olmak. Çevresine duyarlı bir şirket olmak için; Kurallara saygılı, Uyumlu, Açık, Sorunlara duyarlı ve dost olmak.

Referans olarak gösterilmek için; Yenilikçi ve çağdaş teknolojiyi ilk uygulayan, Zamana ve değişen şartlara uyum sağlayan, Etkin ve verimli kaynaklara sahip, onları rasyonel şekilde kullanabilen, yaratıcı ve lider bir şirket olmak.